Přeskočit obsah

Vložit média

Obr. 1: Některé H5P aktivity nabízí možnost vložit média.

Vložení obrázku

Pro vložení obrázku klikněte na tlačítko Média a následně vyberte typ Image. Zobrazí se vám tabulka pro vložení obrázku (obrázek 2).

Obr. 2: Nastavení při vkládání obrázu.
 1. Vyberte Image.
 2. Pokud chcete nastavit metadata jako je jméno autora, licence a rok vzniku, pokračujte kliknutím na tlačítko Metadata a vyplňte metadata dle návodu.
 3. Po kliknutí na tlačítko Přidat se vám zobrazí možnost nahrání obrázku z vašeho počítače. Vyberte obrázek a výběr potvrďte.
 4. V kolonce alternativní text volitelně vyplňte, co je na obrázku. Tato kolonka je důležitá zejména pro studenty se zrakovým postižením.
 5. V kolonce označené číslem 5 je možné vyplnit dodatečné informace k obrázku. Tyto informace se zobrazí, pokud student najede kurzorem myši na obrázek.
 6. Zaškrtávacím políčkem je možné zakázat zvětšení obrázku.

Vložení videa

Pro vložení obrázku klikněte na tlačítko Média a následně vyberte typ Video. Zobrazí se nám tabulka pro vložení obrázku (obrázek 3).

Obr. 3: Nastavení při vkládání videa
 1. Vyberte možnost Video.
 2. Pokud chcete nastavit metadata jako je jméno autora, licence a rok vzniku, pokračujte kliknutím na tlačítko Metadata a vyplňte metadata dle návodu.
 3. Vyplňte kolonku Název videa pro snazší pozdější vyhledávání.
 4. Video přidáte kliknutím na sotva viditelný obdelníček pod nápisem Zdroje videa.
 5. V nastavení Vizuální je možné přidat ilustrační náhledový obrázek, povolit studentům zobrazovat ovládací prvky přehrávače videa nebo zvolit umístění přehrávače videa tak, aby se přizpůsobil velikosti obrazovky.
 6. V nastavení Přehrávání můžete nastavit automatické přehrávání videa a přehrávání videa ve smyčce.
 7. V nastavení Přístupnost můžete k videu přidávat stopy, například titulky.

Vložení textu

Některé aktivity mají na výběr také vložení textu, například modul Image Hotspots. V takovém případě se vám po zvolení textu zobrazí textový editor, do kterého je možné žádaný obsah napsat.

Dále v nápovědě