Přeskočit obsah

Postup plnění

Postup plnění je grafické znázornění plnění činností, které je možné připnout na hlavní stránku kurzu. Do určité míry tak nahrazuje sestavu plnění činností. Narozdíl od ní však poskytuje přehled o postupu nejen učiteli, ale i studentům, kteří tak mohou mít svůj průchod kurzem snáze pod kontrolou.


Obr.1: Postup plnění ukazuje studentům, jak postupují v kurzu.

Nastavení

Pro přidání postupu plnění do kurzu nejprve zapněte režim úprav. Na stránce se zobrazí okénko pro přidání nového bloku - v něm zvolte Postup plnění a prvek se okamžitě přidá na stránku.


Obr. 2.: Postup plnění přidáme na stránku pomocí nabídky přidat blok.

Aby se aktivity zobrazily v postupu plnění, je nutné aktivovat plnění činností na úrovni kurzu a posléze nastavit plnění činností v rámci jednotlivých aktivit. Funkci plnění činností na úrovni kurzu aktivujete v nastavení kurzu - přejděte na blok Správa/Správa kurzu/Upravit nastavení/Sledování plnění a zvolte ano.

Poté je nutné funkci zapnout u vybraných činností, které chcete do přehledu zahrnout. Přejdetě do nastavení činnosti a v menu Postup plnění zvolte požadované nastavení. Více o možných nastaveních se můžete dočíst na stránce Plnění činností.

Blok je možné také přesunout na jinou část stránky kurzu. Více se můžete dočíst na stránce Nastavení a manipulace s bloky.

Tabulka Přehled studentů

Pokud se chce učitel podívat, jak studenti postupují, může kliknout na tlačítko (viz obrázek 3).

Obr. 3: Tlačítko Přehled studentů učiteli zobrazí tabulku s přehledem studentů a jejich postupu v kurzu.

Ukáže se mu tabulka s přehledem postupu stůdentů (viz obrázek 4).

Obr. 4: Učitel může kontrolovat, jak studenti postupují v kurzu, pomocí tabulky.

Dále v nápovědě