Přeskočit obsah

ČKD/FAQ

Studentům se nedaří otevřít nahraný soubor

Ujistěte se, že vaši studenti mají potřebný software. Moodle vám umožňuje nahrát mnoho různých typů souborů, nemůže ale zaručit, že uživatelé budou mít software, kterým lze tyto soubory otevřít. Pokud například nahrajete dokument Microsoft Office 2007, 2010 či 2013 (např. s příponou DOCX), ujistěte se, že studenti mají přístup k příslušné verzi Microsoft Office, nebo jim doporučte jiný program, který umí s takovým souborem pracovat (jako je OpenOffice), případně nahrajte dokument i v jiném formátu (např. PDF či RTF).

Jak to, že jde při výběru souboru vybrat víc souborů najednou?

Protože můžete chtít nahrát soubory propojené přes webovou stránku. Pak označíte soubor index.html jako hlavní soubor a můžete přes něj propojit další soubory. Podrobný návod najdete v Nastavení souboru v sekci Jak zobrazit propojené soubory.

Jak můžu nahrát víc souborů najednou?

Podrobný návod, jak nahrát více souborů najednou, najdete zde

Pro zobrazení více souborů najednou můžete také použít modul Složka. Uložte všechny požadované soubory do jedné složky, vytvořte z ní archiv zip a ten přetáhněte do požadované sekce. Rozbalte ho a uložte. Zobrazí se všechny soubory. Podrobnější návod najdete v Nastavení Složky v sekci Jak přidat připravenou složku.

Chci, aby se powerpointová prezentace nestahovala do počítače, ale zobrazovala uvnitř Moodlu, jak to udělám?

Musíte prezentaci (*.ppt) konvertovat do jiného typu souboru, např. swf (v programu Open/LibreOffice) nebo pdf. Případně lze použít Google prezentaci vloženou přímo do HTML editoru v Moodlu - podívejte se na instruktážní video (v angličtině).

Jak mohu změnit výšku rámce při zobrazování Souboru “V rámci”?

Pokud nemáte administrátorský účet, kontaktujte ohledně tohoto problému administrátora. Ten poté nastavení změní dle vámi zadaných parametrů.

Jak mám velikost souboru zobrazit na stránce kurzu?

Studentům se může hodit informace o velikosti stahovaného souboru, zvlášť pokud mají pomalé připojení k internetu nebo využívají omezené mobilní připojení. Stačí, když v možnostech souboru označíte políčko “Zobrazit velikost” (více se dozvíte na stránce věnované Nastavení Souboru, v sekci Vzhled.