Přeskočit obsah

ČKD/FAQ

Oblast textu a médií už nejde upravit, co mám dělat?

Někdy se stane, že má Moodle problém s obsahem Oblasti textu a médií a zablokuje ho například tak, že odstraní ikonu “Aktualizovat”. 

V takovém případě je třeba odstranit problematický obsah. Postupujte takto:

  1. Přihlaste se do Moodlu a vstupte na stránku kurzu s problematickou Oblastí textu a médií.
  2. Klikněte na stránku pravým tlačítkem a vyberte “Zobrazit zdrojový kód” (View page source).
  3. Pomocí funkce Ctrl+F vyhledejte HTML kód problematické Oblasti textu a médií (pokud Oblast textu a médií obsahuje text, hledejte právě tento text).
  4. Tento kód by měl začínat zhruba takto: class="activity label modtype_label" id="module-310". Číslo, které zde vidíte, je ID problematické Oblasti textu a médií – to si zapamatujte. 
  5. Otevřete v prohlížeči novou záložku.
  6. Zkopírujte adresu stránky kurzu a vložte ji do adresního řádku.
  7. Smažte všechno za slovem “course” a místo toho doplňte adresu následujícím: /modedit.php?update=310&return=0, kde číslo (v našem případě 310) bude číslo, které jste si zapamatovali (tedy ID Oblasti textu a médií).
  8. Stiskněte Enter.
  9. Měli byste se dostat přímo do úpravy problematické Oblasti textu a médií. Smažte jeho obsah a klikněte na “Uložit a vrátit se do kurzu”.
  10. Nyní můžete vytvořit novou Oblast textu a médií.

Instruktážní video v angličtině najdete zde.

Při vložení mapy se mapa na stránce kurzu nezobrazuje. Co mám dělat?

Pokud se vám nezobrazuje v Oblasti textu a médií mapa, ale pouze prázdný popisek, zkontrolujte, zda jste vložili do Oblasti textu a médií správný odkaz. Postup, jak vložit mapu, najdete na straně Používání Oblasti textu a médií v sekci “Jak do Oblasti textu a médií vložit HTML kód”. Ověřte si, že jste do Oblasti textu a médií zkopírovali správný odkaz, tedy ten začínající “<iframe width…” a nacházející se v panelu, který vyjede po kliknutí na tlačítko “Odkaz” v pravém horním rohu levého panelu mapy (vedle “Vyhledat trasu” atd.).

Také je možné, že váš prohlížeč nepodporuje okamžité zobrazení. Je tedy potřeba po vložení kódu načíst stránku znova (např. pomocí tlačítka F5).

Dále v nápovědě