Přeskočit obsah

ČKD/FAQ

Popisek už nejde upravit, co mám dělat?

Někdy se stane, že má Moodle problém s obsahem Popisku a zablokuje ho například tak, že odstraní ikonu “Aktualizovat”. 

V takovém případě je třeba odstranit problematický obsah. Postupujte takto:

  1. Přihlaste se do Moodlu a vstupte na stránku kurzu s problematickým Popiskem.
  2. Klikněte na stránku pravým tlačítkem a vyberte “Zobrazit zdrojový kód” (View page source).
  3. Pomocí funkce Ctrl+F vyhledejte HTML kód problematického Popisku (pokud Popisek obsahuje text, hledejte právě tento text).
  4. Tento kód by měl začínat zhruba takto: class="activity label modtype_label" id="module-310". Číslo, které zde vidíte, je ID problematického Popisku – to si zapamatujte. 
  5. Otevřete v prohlížeči novou záložku.
  6. Zkopírujte adresu stránky kurzu a vložte ji do adresního řádku.
  7. Smažte všechno za slovem “course” a místo toho doplňte adresu následujícím: /modedit.php?update=310&return=0, kde číslo (v našem případě 310) bude číslo, které jste si zapamatovali (tedy ID Popisku).
  8. Stiskněte Enter.
  9. Měli byste se dostat přímo do úpravy problematického Popisku. Smažte jeho obsah a klikněte na “Uložit a vrátit se do kurzu”.
  10. Nyní můžete vytvořit nový Popisek.

Instruktážní video v angličtině najdete zde.

Při vložení mapy se mapa na stránce kurzu nezobrazuje. Co mám dělat?

Pokud se vám nezobrazuje v Popisku mapa, ale pouze prázdný popisek, zkontrolujte, zda jste vložili do Popisku správný odkaz. Postup, jak vložit mapu, najdete na straně Používání Popisku v sekci “Jak do Popisku vložit HTML kód”. Ověřte si, že jste do Popisku zkopírovali správný odkaz, tedy ten začínající “<iframe width…” a nacházející se v panelu, který vyjede po kliknutí na tlačítko “Odkaz” v pravém horním rohu levého panelu mapy (vedle “Vyhledat trasu” atd.).

Také je možné, že váš prohlížeč nepodporuje okamžité zobrazení. Je tedy potřeba po vložení kódu načíst stránku znova (např. pomocí tlačítka F5).

Dále v nápovědě