Přeskočit obsah

Struktura hlavní strany kurzu

Vzhled hlavní strany kurzu se může v závislosti na nastavení konkrétního kurzu velmi lišit, především podle nastavení typu uspořádání kurzu.

Hlavní strana prázdného kurzu

Po vytvoření nového prázdného kurzu a základním nastavení se učiteli zobrazí hlavní strana kurzu, kterou můžeme rozdělit do čtyř částí (viz obr. 1):

 1. Záhlaví - informace o kurzu (název, umístění), přihlášený uživatel, výběr jazyka a tlačítko “Zapnout režim úprav”.
 2. Obsah kurzu - vlastní obsah kurzu rozdělený do jednotlivých sekcí (týdnů či témat, viz obr. 1).
 3. Základní bloky - Navigace a Správa.
 4. Další bloky - poskytují různé informace o kurzu, dá se s nimi snadno manipulovat - skrýt je či zobrazit, přidávat další nebo je odstraňovat.

  Pozor!

  Automatické zobrazení bloků bylo zrušeno. Pořád je však možné si je přidat prostřednictvím Zapnout režim ůprav > Přidat blok > Přidat a následně vybrat z roletky blok, který chcete přidat.

Obr. 1: Hlavní strana nového prázdného kurzu

Hlavní strana upraveného kurzu

Hlavní strana kurzu, který už obsahuje studijní materiály a činnosti, může vypadat například jako na obr. 2. V tomto případě je v kurzu je nastaveno Týdenní uspořádání a vzhled kurzu Zobrazit všechna témata na stránku.

 1. Záhlaví
 2. Drobečková navigace - klikatelná Kategorie kurzu, Krátký název kurzu a odkaz na titulní stranu, který směřuje na hlavní stranu Moodlu.
 3. Tlačítko Zapnout/Vypnout režim úprav.
 4. Sekce kurzu.
 5. Materiály kurzu Studijní materiály a Činnosti.
 6. Základní bloky - Navigace a Správa.

Obr. 2: Hlavní strana kurzu s materiály

Hlavička

V záhlaví se nacházejí jednak informace o kurzu a jeho umístění, jednak odkazy usnadňující a urychlující práci s Moodlem. Mezi takové patří například odkaz na domovskou stánku uživatele, na hlavní stranu kurzu, nebo do kategorie kurzů.

 1. Verze ELFu - klikatelná verze Moodlu Filozofické fakulty MU, která vás zavede na domovskou stránku.
 2. Název kurzu
 3. Drobečková navigace - zde vidíte umístění kurzu. Jednotlivé názvy jsou klikatelné a zavedou vás vždy do dané kategorie.
 4. Tlačítko pro přenos kurzu - umožňuje přenést kurz ze staré instalace ELFu.
 5. Tlačítko pro založení kurzu - Přesměruje Vás na žádost o založení nového kurzu.
 6. Roletka “Období” - Přesměruje Vás na starší verze ELFu.
 7. Nápověda a podpora - První pomoc pokud jste v ELFu poprvé, nebo si nepamatujete, kde najít naši dokumentaci. Také je zde možné najít návod jak nastavit Automatický zápis do kurzu podle IS.
 8. Jazyk - z rozbalovací nabídky můžete vybrat jazyk, který bude Moodle používat.
 9. Profil uživatele - jméno, profilová fotografie uživatele a rozbalovací nabídka umožňující  úpravu profilu, přesun na nástěnku uživatele, přepnutí role, změnu nastavení, odhlášení a další (viz Obr. 4).
 10. Zapnout/Vypnout režim úprav - tlačítko umožňující upravovat obsah kurzu.

Obr. 3: Hlavička

Profil

V profilu naleznete nastavení vztahující se k celému Moodlu a vašim aktivitám v něm. Mimo možnost nastavit si profilový obrázek, přepnout roli nebo se odhlásit zde naleznete i odkaz na přehled svých kurzů a důležitých informací, které se k nim vztahují (“Nástěnka”), nebo možnost změnit některá globální nastavení, jako například editor (možnost “Předvolby”).

Obr. 4: Profil

Patička

V patičce naleznete kontakt na Kancelář e-learningu, odkaz na titulní stranu, nebo na dokumentaci.

Obr. 5: Patička

Dále v nápovědě