Činnosti‎ > ‎Modul H5P‎ > ‎Nastavení modulu H5P‎ > ‎

Timeline

Aktivita Timeline (Časová osa) umožňuje zobrazení sledu událostí v chronologickém pořadí. Ke každé události je možné přidat obrázky a texty, přičemž je možné použít také podklady z platforem YouTube, Mapy Google, SoundCloud, Vimeo nebo Twitter. Vyzkoušet Timeline si můžete zde.
Obr. 1: Ukázka Timeline

Jak přidat aktivitu Timeline?

Tuto aktivitu jednoduše vytvoříte v Bance obsahu tlačítkem Přidat (obrázek 2).
       
Obr. 2: Jak vložit aktivitu timeline

Nastavení aktivity Timeline

Nastavení aktivity má 3 části. Nadpis, při kterém je možné vyplnit metadata (tj. licence, autorská práva,...). Samotnou Časovou osu, kde je možné nastavit její název, velikost, přiblížení, případně vložit obrázek na pozadí časové osy. A sekci jménem Datum, kde učitel zadává události.

Sekce "Nadpis"

Do této části se dostanete rozkliknutím tlačítka "Metadata" hned vedle "Nadpisu".
Obr. č. 2 Metadata
Obr. 3: Metadata

Pokud chcete nastavit metadata jako je jméno autora, licence a rok vzniku, pokračujte kliknutím na tlačítko Metadata a vyplňte metadata dle návodu.

Sekce "Časová osa"

V této části vkládáte titulek hlavní stránky časové osy. Můžete také přidat popisek, který se zobrazí na titulní straně. v závěru sekce najdete základní obecné nastavení pro celou časovou osu (výchozí úroveň přiblížení, obrázek pozadí a výšku).
Obr. 5: Nastavení časové osy

Sekce "Datum"

V sekci datum vyplňujete už samotnou událost. Můžeme zde zadat datum začátku události, případne i jejího konce. Povinný je také "Titulek" a doporučuje se zadat i "Text těla" - v této části můžeme studentům poskytnou k události bližší informace.

Obr. 6: Nastavení sekce "Datum"

Událost

Nabídku "Událost" najdeme v závěru sekce "Datum". Obsahuje rozšířené nastavení - je zde možné přidat obrázek, případně zajímavý odkaz.

Obr. 7: Událost.

Pokud chcete vložit další sekci "Datum" - pro přidání další historické události, klikněte na tlačítko "Pridat item" a postupujte podle návodu výš.

Sekce "Éra"

Tato sekce Vám poslouží pro zobrazení delších časových úseků, ve kterých budete pak přidávat jednotlivé události prostřednictvím sekce "Datum". Například v sekci "Éra" bychom mohli vyplnit trvání středověku a následně v sekci "Datum" přidávat důležité mezníky tohoto období. Další éru můžete také přidat kliknutím na tlačítko "Přidat item".
Obr. 8: Nastavení sekce Éra.

Dále v nápovědě