Správa obsahu‎ > ‎Repozitáře‎ > ‎

Audio rekordér

Repozitář Audio rekordér slouží k nahrávání zvukového záznamu přímo v ELFu. Tyto nahrávky jsou vytvořeny pomocí Flash appletu přímo v nástroji Výběr souboru.

Pozor! Tato instalace není součástí základní instalace Moodlu, ale jedná se o doplněk třetí strany. Nelze však u ní najisto zaručit trvalou podporu jejich tvůrců. Pro jejich použití je nutné mít nainstalovaná příslušná rozšíření. V případě, že chcete tento typ repozitáře využít, ale není ve vaší instalaci Moodlu
k dispozici, kontaktujte svého administrátora.

Postup pro vytvoření nahrávky je následující:

 1. V nástroji Výběr souboru vyberte v levé části okna repozitář Audio rekordér. V pravé části nástroje se vám před prvním spuštění appletu zobrazí žádost o přístup k vaší kameře a mikrofonu. Pro správnou funkci appletu zvolte možnost Povolit a Zapamatovat (viz obr. 1) a klikněte na tlačítko "Zavřít".

  Obr. 1: Repozitář Nahrávky a žádost o povolení přístupu ke kameře a mikrofonu

 2. Po zavření nastavení Adobe Flash Playeru se vám zobrazí applet pro nahrávání (viz obr. 2).

  Obr. 2: Applet pro nahrávání v repozitáři Audio rekordér

 3. Před spuštěním nahrávání je v appletu možno kliknutím na tlačítko "Settings..." otevřít nastavení Adobe Flash Playeru ve vyskakovacím okně. Kliknutím na červené tlačítko (označující "Record") začněte nahrávat. Napravo od tlačítek je časomíra (viz obr. 3).

  Obr. 3: Applet před začátkem nahrávání

 4. Po zapnutí nahrávání se odemkne modré tlačítko (označující "Stop"). U levého okraje appletu můžete vidět, jak hlasitá je nahrávaná zvuková stopa (viz obr. 4). Pokud se v tomto panelu neobjevuje žádná indikace, zkontrolujte nastavení mikrofonu. Pro ukončení vašeho nahrávání klikněte na modré tlačítko.

  Obr. 4: Applet při nahrávání s aktivním tlačítkem pro ukončení nahrávání

 5. Po ukončení nahrávání se odemkne zelené tlačítko (označující "Replay"), které slouží k přehrání nahrávky (viz obr. 5). Zkontrolujte, je-li vše správně nahráno a do pole File name vepište pojmenování své nahrávky a následně klikněte na tlačítko "Save", které slouží k uložení nahrávky.

  Obr. 5: Applet po ukončení nahrávání a možnost pojmenování souboru

 6. Po kliknutí na tlačítko "Save" se objeví vyskakovací okno s nápisem Ready to upload, ve kterém klikněte na tlačítko "Upload" (viz obr. 6), které slouží k nahrání záznamu do ELFu.

  Obr. 6: Nahrání záznamu do ELFu

 7. Po nahrání záznamu do ELFu se objeví vyskakovací okno, kde můžete upravit název v poli Uložit jako, autora a typ licence (viz obr. 7). Po dokončení úprav klikněte na tlačítko "Vybrat tento soubor".

  Obr. 7: Vyskakovací okno s nastavením souboru

Dále v nápovědě